+38 (096) 222-3-444 позвонить нам

Головна / Новини / Димарі з неіржавкої сталі

Димарі з неіржавкої сталі


Під торговельною маркою «Vitan» виробляються димоходи з неіржавкої сталі круглого перерізу, призначені для відведення продуктів згорання від котла. Димоходи мають конструктивні особливості й виготовляються з різних матеріалів, залежно від умов експлуатації.

 

Найбільш прийнятною формою димоходу є циліндр. Це зумовлено тим, що завихорування, які утворюються в прямих кутах, перешкоджають видаленню диму й спричиняють утворення сажі. Димоходи, виготовлені з кислототривкої неіржавкої сталі, добре підходять до сучасного опалювального обладнання.

Вибір типу димоходу залежить від того, для якого саме котла він призначений. Димоходи з неіржавкої сталі можна використовувати в широкому діапазоні температур – як для систем опалення з конденсаційними котлами, в яких температура відхідних газів нижча за точку роси, так і для котлів з робочою температурою до 600 °С.

Продукти згорання із сучасних газових котлів з високим ККД (90% і вищим) і низькою температурою димових газів (100-160 °С) краще відводити за допомогою димових труб, які виготовляються з кислототривкої неіржавкої сталі.

Від вибору опалювального обладнання залежить матеріал, з якого виготовляється димохід, і, відповідно, спосіб його монтування. Різні фасонні вироби дають можливість зібрати димохід необхідної конструкції. Димохід забезпечує відведення димових газів із приміщення, тому до його вибору слід ставитися серйозно, подібно до вибору опалювального обладнання. Комплекс заходів щодо правильного підбору, установки, монтажу й подальшого регулярного обслуговування гарантує пожежну безпеку.

 

Основною перевагою димоходів з неіржавкої сталі є довговічність, оскільки цей матеріал високостійкий до корозії. Конструкція сталевого димоходу має гладку поліровану поверхню, яка зменшує аеродинамічний опір під час руху димових газів, усуває можливість відкладання сажі, дозволяє конденсату стікати швидше.

 

До переваг також слід додати простоту технологічного процесу зборки сталевого димоходу, легкість елементів, можливість виготовлення нестандартних деталей, використання під час установки звичайних будівельних інструментів. Димохід є невід'ємною частиною ефективної та безпечної системи опалення. Проектування й монтаж димовідвідних систем краще покласти на професіоналів, які зроблять усі розрахунки, визначать кількість необхідних елементів та матеріалів і змонтують димохід. Бажання заощадити шляхом закупівлі неякісних систем у сумнівних виробників або звернення за допомогою щодо здійснення монтажу до некваліфікованих працівників може мати надзвичайно негативні наслідки. Важливо знати: димохід потребує постійного догляду – за час опалювального сезону його необхідно прочищати мінімум двічі.

 

Одностінні труби димоходу з неіржавкої сталі ТМ «Vitan» застосовують для гільзування цегляної шахти димоходу. Це дозволяє запобігти руйнуванню, яке виникає внаслідок вбирання агресивного конденсату в стінки цегляного каналу, а також покращує аеродинамічні показники й забезпечує правильну роботу опалювального обладнання. Одностінні труби використовують як димохід для такого обладнання: камін, піч-камін, банна піч, піч для кухні, газовий котел, твердопаливний котел. Одностінні труби також слугують першими елементами під час установки двостінної системи димоходу.

 

Наявні димоходи з неіржавкої сталі двох марок: AISI 304 і AISI 430. Ця система представлена ​​прямими відрізками, колінами, трійниками, елементами кріплення та фіксації, вбирачами конденсату.

 

 

AISI 304

 

AISI 430

Австенітна сталь з низьким вмістом вуглецю.  Неіржавка сталь марки AISI 304 є кислототривкою  й витримує короткострокове підняття температури  до 900 °С.

 

Її характеристики:

  • відмінна зварюваність;
  • хороший опір окисленню;
  • чудові антикорозійні властивості;
  • стійкість до різких перепадів температури та інших кліматичних впливів.

 

 

Тривка до корозії феритна хромиста сталь   загального призначення, в якій поєднуються такі    властивості:

 

 

  • висока міцність і чудові механічні властивості;
  • значна корозійна тривкість, в т. ч. атмосферна. Корозійна тривкість забезпечується високим вмістом хрому і низьким вмістом вуглецю в сталі;
  • чудова оброблюваність (як хороша пластична здеформовуваність, так і придатність до процесів штампування, витягання, перфорації отворів у ній тощо).

 

 

  Двостінні системи димоходів з неіржавкої сталі (димоходи з ізоляцією) ТМ «Vitan» призначені для відведення продуктів згорання від опалювального обладнання в тих випадках, коли потрібно змонтувати димохідну систему із зовнішнього боку будівлі.

 

  Двостінна труба є конструкцією, яка складається з двох труб різного діаметра (труба в трубі), простір між ними заповнений теплоізоляційним шаром – жароміцною ізоляційною ватою. Також ця конструкція називається «сендвіч».

 

  Мінеральна вата, виготовлена ​​на основі базальтового волокна, виконує функцію теплоізоляційного матеріалу. Її максимальна робоча температура складає 600⁰. Цей матеріал є екологічно чистим і навіть за високої температури не виділяє різкого або неприємного запаху.

 

 

Конструкції цього типу відрізняються швидким нагріванням внутрішньої труби, а це, у свою чергу, дозволяє досить швидко досягти в димоході температури, вищої за точку роси, й тим самим запобігти утворенню конденсату. Двостінні димоходи забезпечують високу швидкість викиду продуктів згорання, що підвищує ефективність роботи теплогенерувального апарату. За рахунок того, що внутрішня труба димоходу має гладкі стіни, усувається можливість осідання сажі, а також підвищується пожежна безпека.

 

Через особливості конструкції двостінного димоходу особливі вимоги висуваються до внутрішньої труби, яка найбільшою мірою зазнає агресивного впливу продуктів згорання. Її виготовляють із жароміцної неіржавкої сталі, експлуатаційні характеристики якої гарантують стійкість до прогорання, а також впливу кислот і корозії. Для виготовлення зовнішньої труби допускається застосування таких матеріалів, як оцинкована та неіржавка сталь.

 

Системи двостінних димоходів знайшли широке застосування в промисловому й житловому будівництві. Їх використовують у вентиляційному зовнішньому та внутрішньому устаткованні, конструкціях, що вільно стоять, у камінах, хлібопекарських печах, сушильному устаткованні. При цьому дозволяється застосування будь-якого виду палива.

 

Переваги

Основною перевагою димоходів з неіржавкої сталі є довговічність, оскільки цей матеріал високостійкий до корозії. Конструкція сталевого димоходу має гладку поліровану поверхню, яка зменшує аеродинамічний опір під час руху димових газів, усуває можливість відкладання сажі, дозволяє конденсату стікати швидше. До переваг також слід додати простоту технологічного процесу зборки сталевого димоходу, легкість елементів, можливість виготовлення нестандартних деталей, використання під час установки звичайних будівельних інструментів.

 

Безпека

Димохід є невід'ємною частиною ефективної та безпечної системи опалення. Проектування й монтаж димовідвідних систем краще покласти на професіоналів, які зроблять усі розрахунки, визначать кількість необхідних елементів та матеріалів і змонтують димохід. Бажання заощадити шляхом закупівлі неякісних систем у сумнівних виробників або звернення за допомогою щодо здійснення монтажу до некваліфікованих працівників може мати надзвичайно негативні наслідки. Важливо знати: димохід потребує постійного догляду – за час опалювального сезону його необхідно прочищати мінімум двічі.

08 Липня 2015

Возврат к списку